Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Пам'ятники закоханим відкривали у Чернівцях на день святого Валентина


16.02.2006
На День святого Валентина у Чернівцях відкрили одразу кілька пам'ятників закоханим. І якщо одні з них – виготовлені з суцільних льодяних брил і встановлені на Театральному майдані Чернівців – проіснують лише до першого весняного сонечка, то інший – латунне "Серце кохання" з гойдалкою і написом "Я тебе кохаю", що у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка, ще довго тішитиме око чернівчан і гостей міста.
Першу в історії міста виставку льодових скульптур, кожна з яких символізує кохання, чернівчанам до Дня св. Валентина подарували студенти Чернівецького вищого професійного художнього училища та фахові митці Анатолій Піонтковський, Святослав Вірста, Віталій Шелегін. Ідея проведення конкурсу крижаних фігур належить чернівецькому художнику Анатолію Житарюку, який має досвід участі в подібних міжнародних конкурсах. Крижані брили для виготовлення скульптурних композицій вирізали на Дністрі поблизу села Дорошівці і переправили до Чернівців. Митці зізнаються, що лід – дуже вдячний матеріал, тому виготовлені з нього серця, квіти і навіть закохані пари, що злилися у поцілунку, виглядають напрочуд органічно. Ввечері композиції обіцяють підсвічувати, а місцева влада – зробити конкурс крижаних скульптур традиційним. Проте чернівчани вирішили, що майже 600-річному, але все ще молодому місту, недостатньо тільки льодяних, а відтак недовговічних, скульптур, що символізують кохання. Отож ще влітку минулого року Чернівецька міська рада оголосила про намір встановити до Дня св. Валентина стаціонарний монумент закоханим, аналогів якого немає в Україні.
Ідея відкриття подібного скульптурно-паркового комплексу виникла після відвідання делегацією Чернівецької міськради Парижа, де серед інших визначних місць столиці Франції увагу її членів привернула "Стела закоханих" на Монмартрі. Відтак серед учнів навчальних закладів мистецького профілю міста оголосили конкурс на краще втілення ідеї. Проте через низьку художню вартість запропонованих ескізів до справи довелося залучати фахівців. За словами заступника голови Чернівецької міської ради Галини Сологуб, комісія зупинила свій вибір на макеті, запропонованому архітектором з Луцька. Розроблений ним варіант монумента виглядає як велике (п'ять метрів заввишки) латунне серце, у центрі якого вмонтована гойдалка. На відкритті пам'ятника, на яке завітало чимало закоханих, скульптор Василь Рижук розповів, що якщо дивитися на скульптуру з лівого чи правого боку, то видно лише половинку серця. Тільки з гойдалки у центрі пам'ятника, на яку мають сідати закохані, видно одразу дві половинки.
На придбання та встановлення у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка скульптурної композиції "Серце кохання" з цільового фонду соціально-економічного розвитку Чернівців свого часу виділили 50 тисяч гривень. Ще 75 тисяч виділили меценати.
Встановлено оригінальний монумент поміж плакучих верб, але обіцяних написів "Я тебе кохаю" різними мовами світу на стінках пам'ятника наразі ще немає.

Юрій КРИВОНІС, "ДОБА", фото Євгена ЧИЖИКА


Чернiвецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, м. Чернівці, 58001, вул. Університетська, 3

Зворотний зв'язок